Zarządzanie projektami w Asanie. To rozwiązanie może być dla Ciebie!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Asana to usługa zarządzania zadaniami i projektami online stworzona przez Dustina Moskowitza (współzałożyciela Facebooka) w 2008 roku. Przede wszystkim jest pozycjonowana jako narzędzie do pracy zespołowej nad projektami, ale doskonale sprawdzi się także jako osobisty menedżer zadań.

Asana ma wszystko, czego potrzebujesz: projekty, zadania, podzadania, system przypomnień, kalendarz i wiele innych. A to wszystko ubrane w przyjemny design i intuicyjny interfejs. Poznaj wszystkie możliwości programu i zacznij z niego korzystać.

Główne cechy

Asana to usługa działająca w chmurze. Jej funkcjonalność pozwala szczegółowo monitorować przepływ pracy, gwarantując przejrzystą i terminową realizację zadań. Możliwy jest wybór pomiędzy dwoma głównymi sposobami organizacji procesu – listy lub tablica Kanban. Warto jednak pamiętać, że aktualnie nie ma możliwości przekształcenia tablicy na listę i odwrotnie, dlatego przy tworzeniu projektu należy wziąć to pod uwagę.

Zarządzanie projektami

Organizacja projektów podzielona jest na trzy elementy: sekcje – zadania – podzadania. Zadania można klasyfikować, oznaczając je różnymi kolorami lub dodając określone tagi. Sercem każdego projektu jest nazwa firmy, dla której wykonywana jest praca, terminy i opis.

Niezależnie od tego, czy menedżer używa tablicy, czy listy do organizowania projektu, możemy przeciągać i upuszczać zadania, aby zmienić kolejność ich wykonywania. Zadania i podzadania przypisane są do konkretnych pracowników. Każdy, kto jest uczestnikiem zadania, a także kierownik projektu, może pozostawić w nim swoje komentarze. W ten sposób realizowana jest szybka dyskusja na temat każdej części projektu.

Zależności

Asana pozwala na ustawianie zadań w zależności od innych. W ten sposób możesz zorganizować spójną realizację wszystkich celów i wydajniejszą pracę nad projektem. Pozwala również wykryć wąskie gardła w projekcie i upewnić się, że każdy pracownik jest czymś zajęty.

Bezpieczeństwo

Asana posiada certyfikat SOC 2 (typ 1 i 2) w zakresie kontroli systemu, bezpieczeństwa i prywatności. Certyfikat ten daje gwarancje integralności i bezpieczeństwa danych przed nieuprawnionym dostępem. Przyznawany jest przez niezależnych ekspertów ds. bezpieczeństwa po dokonaniu przeglądu procesów biznesowych firmy i metod świadczenia usług.

Możliwości i zalety Asany – podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, czy Asana to dobry wybór, oto kilka jej najważniejszych zalet i możliwości:

  1. Wizualizacja przepływu pracy – tablice, listy, wykresy, kalendarze.
  2. Zarządzanie projektami – zadania i podzadania, nadawanie dostępów, szablonów, ustalanie zależności między zadaniami, śledzenie terminów, ustalanie priorytetów.
  3. Raportowanie – powiadomienia, wykresy, eksport projektu.
  4. Komunikacja – komentarze i polubienia zadań, dyskusje nad zadaniami/projektami.
  5. Szukanie zadań/projektów, pracowników, tagów w systemie.
  6. Aplikacje mobilne na Androida i iOS – synchronizacja w czasie rzeczywistym na wszystkich urządzeniach.
  7. Klawisze skrótu do pracy operacyjnej.
  8. Tworzenie własnych szablonów i korzystanie z gotowych.

Użytkownicy Asany jako duży plus wskazują przyjazny i intuicyjny interfejs. Pomimo rozbudowanej funkcjonalności ekran nie jest przeładowany przyciskami, wszystkie elementy są łatwe do znalezienia i użytkowania. Dzięki wszystkim tym zaletom Asana jest bardzo przystępna i nadaje się do pracy nad projektami w mniejszych i większych zespołach, a także indywidualnie.

Zdj. główne: Jo Szczepanska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak siedzisko pod prysznic może poprawić komfort i bezpieczeństwo osób starszych w łazience
/
Jak siedzisko pod prysznic może poprawić komfort i bezpieczeństwo osób starszych w łazience
Odkryj, jak siedzisko pod prysznic może zwiększać niezależność, poprawiać bezpieczeństwo i dodać komfort w codziennych czynnościach osób starszych. Siedzisko to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też gwarancja bezpiecznej kąpieli.
Jak wybrać idealne business taxi dla Twojej firmy?
/
Jak wybrać idealne business taxi dla Twojej firmy?
Odkryj praktyczne porady na temat wyboru właściwego business taxi dla Twojej firmy - kluczowe aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby decyzja przyniosła oczekiwane korzyści.
Jak dobrać idealną bransoletkę srebrną, dopasowaną do naszego stylu?
/
Jak dobrać idealną bransoletkę srebrną, dopasowaną do naszego stylu?
Wybór odpowiedniego srebrnego dodatku może odmienić Twój wygląd. Zrozum jak dobrać idealną srebrną bransoletkę, dostosowaną do swojego unikalnego stylu.