Zarządzanie projektami w Asanie. To rozwiązanie może być dla Ciebie!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Asana to usługa zarządzania zadaniami i projektami online stworzona przez Dustina Moskowitza (współzałożyciela Facebooka) w 2008 roku. Przede wszystkim jest pozycjonowana jako narzędzie do pracy zespołowej nad projektami, ale doskonale sprawdzi się także jako osobisty menedżer zadań.

Asana ma wszystko, czego potrzebujesz: projekty, zadania, podzadania, system przypomnień, kalendarz i wiele innych. A to wszystko ubrane w przyjemny design i intuicyjny interfejs. Poznaj wszystkie możliwości programu i zacznij z niego korzystać.

Główne cechy

Asana to usługa działająca w chmurze. Jej funkcjonalność pozwala szczegółowo monitorować przepływ pracy, gwarantując przejrzystą i terminową realizację zadań. Możliwy jest wybór pomiędzy dwoma głównymi sposobami organizacji procesu – listy lub tablica Kanban. Warto jednak pamiętać, że aktualnie nie ma możliwości przekształcenia tablicy na listę i odwrotnie, dlatego przy tworzeniu projektu należy wziąć to pod uwagę.

Zarządzanie projektami

Organizacja projektów podzielona jest na trzy elementy: sekcje – zadania – podzadania. Zadania można klasyfikować, oznaczając je różnymi kolorami lub dodając określone tagi. Sercem każdego projektu jest nazwa firmy, dla której wykonywana jest praca, terminy i opis.

Niezależnie od tego, czy menedżer używa tablicy, czy listy do organizowania projektu, możemy przeciągać i upuszczać zadania, aby zmienić kolejność ich wykonywania. Zadania i podzadania przypisane są do konkretnych pracowników. Każdy, kto jest uczestnikiem zadania, a także kierownik projektu, może pozostawić w nim swoje komentarze. W ten sposób realizowana jest szybka dyskusja na temat każdej części projektu.

Zależności

Asana pozwala na ustawianie zadań w zależności od innych. W ten sposób możesz zorganizować spójną realizację wszystkich celów i wydajniejszą pracę nad projektem. Pozwala również wykryć wąskie gardła w projekcie i upewnić się, że każdy pracownik jest czymś zajęty.

Bezpieczeństwo

Asana posiada certyfikat SOC 2 (typ 1 i 2) w zakresie kontroli systemu, bezpieczeństwa i prywatności. Certyfikat ten daje gwarancje integralności i bezpieczeństwa danych przed nieuprawnionym dostępem. Przyznawany jest przez niezależnych ekspertów ds. bezpieczeństwa po dokonaniu przeglądu procesów biznesowych firmy i metod świadczenia usług.

Możliwości i zalety Asany – podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, czy Asana to dobry wybór, oto kilka jej najważniejszych zalet i możliwości:

  1. Wizualizacja przepływu pracy – tablice, listy, wykresy, kalendarze.
  2. Zarządzanie projektami – zadania i podzadania, nadawanie dostępów, szablonów, ustalanie zależności między zadaniami, śledzenie terminów, ustalanie priorytetów.
  3. Raportowanie – powiadomienia, wykresy, eksport projektu.
  4. Komunikacja – komentarze i polubienia zadań, dyskusje nad zadaniami/projektami.
  5. Szukanie zadań/projektów, pracowników, tagów w systemie.
  6. Aplikacje mobilne na Androida i iOS – synchronizacja w czasie rzeczywistym na wszystkich urządzeniach.
  7. Klawisze skrótu do pracy operacyjnej.
  8. Tworzenie własnych szablonów i korzystanie z gotowych.

Użytkownicy Asany jako duży plus wskazują przyjazny i intuicyjny interfejs. Pomimo rozbudowanej funkcjonalności ekran nie jest przeładowany przyciskami, wszystkie elementy są łatwe do znalezienia i użytkowania. Dzięki wszystkim tym zaletom Asana jest bardzo przystępna i nadaje się do pracy nad projektami w mniejszych i większych zespołach, a także indywidualnie.

Zdj. główne: Jo Szczepanska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ekologiczne opakowania na lunch wpływają na obniżenie śladu węglowego twojej restauracji
/
Jak ekologiczne opakowania na lunch wpływają na obniżenie śladu węglowego twojej restauracji
Dowiedz się, jak zmieniając opakowania na lunch na te ekologiczne, Twoja restauracja może przyczynić się do zmniejszenia ogólnego śladu węglowego.
Znaczenie codziennych spacerów dla poprawy samopoczucia i kondycji fizycznej
/
Znaczenie codziennych spacerów dla poprawy samopoczucia i kondycji fizycznej
Dowiedz się, jak codzienne spacery wpływają na poprawę samopoczucia oraz kondycji fizycznej. Krok po kroku do zdrowia i dobrego nastroju.
Jak komfort pracy fryzjera wpływa na efektywność i satysfakcję klienta?
/
Jak komfort pracy fryzjera wpływa na efektywność i satysfakcję klienta?
Sprawdź, dlaczego komfort pracy fryzjera jest niezbędny dla zwiększenia efektywności i satysfakcji klienta. Dowiedz się, jak poprawić warunki pracy, a tym samym jakość oferowanych usług!