Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym – na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo ofert ubezpieczenia na życie, które można dobrać idealnie do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Dodatkowe opcje i szeroki zakres ochrony są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Można skusić się także na polisę na życie z funduszem kapitałowym, która zapewnia inwestycję części wpłacanej składki na ubezpieczenie i pomnożenie posiadanych środków. 

Czym jest polisa na życie z funduszem kapitałowym?

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym jest rodzajem polisy, która oprócz zagwarantowania zabezpieczenia w przyszłości pozwala na inwestycję własnych środków. Jest to rozwiązanie długoterminowe, gdzie umowa obejmuje okres najczęściej od 10 do 30 lat, choć wiele towarzystw oferuje także krótszy okres. W indywidualnym wariancie ubezpieczenia na życie część składki jest przekazywana na ochronę osoby ubezpieczonej, a w opcji z funduszem kapitałowym kierowana jest ona na fundusze kapitałowe, co pozwala powiększać zyski z polisy. Fundusze mają tutaj strukturę otwartą, która pozwala na inwestycję pieniędzy poprzez platformę internetową. Ubezpieczona osoba, bez względu na powodzenie inwestycji, ma zagwarantowaną konkretną sumę ubezpieczenia.

Aby wykupić polisę na życie z funduszem kapitałowym, należy być osobą pełnoletnią, oferowana jest dla osób w wieku od 18 do 65 lat, a jej głównym celem jest zapewnienie ubezpieczycielowi oszczędności i zbudowania kapitału w przyszłości. Wiele atrakcyjnych ofert ubezpieczeń na życie można znaleźć pod linkiem www.rankingubezpieczennazycie.pl

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym – zakres ochrony i wysokość świadczenia

Polisa na życie z funduszem kapitałowym oferuje pełną ochronę w wypadku śmierci ubezpieczonego, wtedy jego rodzina otrzymuje wsparcie pieniężne adekwatne do określonej sumy ubezpieczonego, na co ubezpieczyciel ma 30 dni. Jeśli zależy nam na szerszym zakresie ochrony i dodatkowych opcjach, które obejmują ochroną także inne zdarzenia życiowe, należy je wykupić.

Wysokość świadczenia jest uzależniona od wybranej sumy ubezpieczenia, przez co może obejmować zróżnicowane kwoty, różniące się od siebie nawet o kilkadziesiąt procent. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych możliwości finansowych, toteż u jednego będzie ona wynosić 30 000 zł, a u drugiego – 350 000 zł. Jest nam ono przyznawane nawet wtedy, gdy część środków zostanie utracona przez inwestycję, a gdy osiągniemy dzięki niej zysk – jego wartość wzrasta.

Ile kosztuje polisa na życie z funduszem kapitałowym?

Cena polisy na życie z funduszem kapitałowym uzależniona jest od wybrania konkretnej opcji ubezpieczenia, co jest indywidualną decyzją ubezpieczonego. Oprócz tego do tej ceny dolicza się także standardowe opłaty pobierane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, takie jak: administracyjna, dystrybucyjna, transakcyjna, za ochronę ubezpieczeniową i za zarządzanie. Uiszcza się składkowe wpłaty miesięczne, kwartalne, półroczne czy roczne.

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym – wyłączenia odpowiedzialności

Jak w każdym rodzaju ubezpieczenia, także i tutaj występują wyłączenia odpowiedzialności, czyli zakres sytuacji, kiedy świadczenie nie zostanie wypłacone, a obejmują one śmierć w wyniku działań wojennych i terrorystycznych, a także poprzez udział ubezpieczonego w bójkach, rozbojach i różnego rodzaju działaniach przestępczych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym, odwiedź stronę https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-zycie-z-funduszem-kapitalowym-na-czym-polega/126.html.

Zdjęcie główne: Michael Longmire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak naturalne suplementy diety wspierają zdrowie stawów i kości – przegląd składników dostępnych na vitamanature.pl
/
Jak naturalne suplementy diety wspierają zdrowie stawów i kości – przegląd składników dostępnych na vitamanature.pl
Poznaj naturalne suplementy diety Vitam Nature, które zapewnią Twoim stawom i kościom odpowiednie wsparcie. Dowiedz się więcej o składnikach, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia kostnego.
Elegancja i wygoda. Sekrety kombinezonów od Luisia
/
Elegancja i wygoda. Sekrety kombinezonów od Luisia
Odkryj sekrety eleganckich i wygodnych kombinezonów od Luisia. Dowiedz się, jak połączyć styl i komfort w jedną niezrównaną całość, czerpiąc inspirację od jednego z najbardziej cenionych projektantów.
Jak dobrać idealny pasek skórzany do swojego zegarka – praktyczne porady
/
Jak dobrać idealny pasek skórzany do swojego zegarka – praktyczne porady
Porady związane z wyborem idealnego paska skórzanego do zegarka. Sprawdź, jak dopasować pasek, aby tworzył harmonijną całość z Twoim czasomierzem i wyróżnił Twój styl!