Jak przetransportować motocykl?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy do transportu motocykla używasz ciężarówki, przyczepy czy furgonetki, istnieje kilka elementów wyposażenia, które są niezbędne do zapewnienia bezpiecznego załadunku i transportu. Bez nich prawdopodobnie spowodujesz uszkodzenie pojazdu lub siebie podczas próby załadowania i zabezpieczenia sprzętu.

Rampa załadunkowa – aby wjechać motocyklem do ciężarówki, przyczepy lub furgonetki, której używasz, musisz skorzystać z odpowiedniej rampy. Zapewni to bezpieczny załadunek zarówno dla Twojego pojazdu, jak i dla Ciebie. Deski drewniane itp. mogą się wyginać, pękać lub zapadać, powodując przechylenie lub upadek motocykla podczas ładowania.

Paski zapadkowe – służą do zabezpieczenia motocykla podczas transportu. Sznury lub liny są zbyt elastyczne, umożliwiając tym samym poruszanie się roweru w furgonetce i mogą również spowodować uszkodzenie lakieru.

Kliny – będziesz musiał umieścić kliny przed i za oponami, aby zapobiec przesuwaniu się motocykla i zmniejszyć naprężenie pasków.

Uprząż – służy do zabezpieczenia kierownicy motocykla podczas transportu i ochrony przed uszkodzeniem.

Ktoś do pomocy – ładowanie motocykla na furgonetkę, przyczepę lub ciężarówkę powinno być wykonywane przez co najmniej dwie osoby, aby zapewnić bezpieczeństwo motocyklowi, a także zapobiec obrażeniom. Pomocna może być również giełda transportowa.

Ładowanie

Choć wepchnięcie motocykla do tylnej części furgonetki może wydawać się proste, proces załadunku stwarza ryzyko uszkodzenia motocykla. Jeśli będziesz nieostrożny lub jeśli zamierzasz robić to sam, narażasz się także na obrażenia, które niejednokrotnie mogą okazać się niebezpieczne. Przytrzaśnięcia kończyn itp. mogą być wyjątkowo bolesne.

Zabezpiecz rampę – rampa powinna być wyposażona w gumową końcówkę, która będzie spoczywać na furgonetce, a metalowa końcówka powinna równomiernie spoczywać na ziemi. Większość ramp posiada haczyk, do którego można przymocować pasek. Przymocuj drugi koniec z tyłu furgonetki i dokręć. Zapobiegnie to ślizganiu się rampy pod ciężarem motocykla.

Przestaw motocykl na luz – jeśli zwykle zostawiasz motocykl na biegu, aby go zatrzymać, będziesz musiał przełączyć go na luz, aby wjechać na rampę.

Praca zespołowa – podczas ładowania motocykla jedna osoba powinna trzymać kierownicę, a druga pchać z tyłu motocykl. Kiedy znajduje się blisko szczytu rampy (jest wtedy najcięższy i najbardziej podatny na uszkodzenia), będziesz musiał mieć kogoś, kto będzie pchał i ciągnął sprzęt w furgonetce, aby był stabilny, a co ważne, byś nie był sam na sam z całą wagą pojazdu.

Zabezpieczenie

Gdy motocykl znajdzie się w furgonetce, ciężarówce lub przyczepie, należy go zabezpieczyć. Jeśli może się przesunąć lub poruszać podczas transportu, ryzykujesz duże uszkodzenia, nie tylko samego motocykla, ale także wszystkiego, z czym jest transportowany.

Podpórka podniesiona – nie można podróżować z podpórką opuszczoną, ponieważ grozi to uszkodzeniem motocykla. Powinien być transportowany w pozycji pionowej i powinien być podtrzymywany przez paski.

Umieść kliny – aby zapobiec przesuwaniu się lub kołysaniu kół motocykla, należy umieścić kliny przed przednim kołem i za tyłem.

Zamocuj uprząż – podczas gdy możesz założyć paski bezpośrednio na kierownicę, możesz w ten sposób ryzykować uszkodzenie w trakcie transportu, ponieważ kierownica może pęknąć lub zostać pociągnięta przez napięcie pasów. Uprząż powinna być przymocowana do motocykla, a paski przymocowane do uprzęży.

Paski mocujące – przymocuj po jednym z każdej strony uprzęży, a także ​​przymocuj do podłogi lub ściany furgonetki. Dokręć, aby motocykl nie poruszał się.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak inwestować w numizmatykę poprzez dom aukcyjny?
/
Jak inwestować w numizmatykę poprzez dom aukcyjny?
Odkryj tajniki inwestowania w numizmatykę przy pomocy domów aukcyjnych. Poznaj sposoby wyboru rzadkich monet, nawiązania kontaktów z domem aukcyjnym i zarządzania swoją kolekcją.
Inwestowanie w siebie – klucz do sukcesu w życiu i biznesie
/
Inwestowanie w siebie – klucz do sukcesu w życiu i biznesie
Odkryj jak inwestowanie w siebie może przyczynić się do twojego osobistego i zawodowego sukcesu. Dowiedz się, jakie narzędzia i strategie można wykorzystać do samodoskonalenia i rozwoju swojego biznesu.
Podróże ekologiczne: korzyści z wyboru zrównoważonych środków transportu
/
Podróże ekologiczne: korzyści z wyboru zrównoważonych środków transportu
Odkryj zalety podróżowania zgodnie z zasadami zrównoważonego transportu. Naucz się, jak podróże ekologiczne mogą przyczynić się do ochrony naszej planety.