Rozwój i fundusze

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo ofert ubezpieczenia na życie, które można dobrać idealnie do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Dodatkowe opcje i szeroki zakres ochrony są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Można skusić się także na polisę na życie z funduszem kapitałowym, która zapewnia inwestycję części wpłacanej składki na ubezpieczenie i pomnożenie posiadanych środków. 

Czym jest polisa na życie z funduszem kapitałowym?

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym jest rodzajem polisy, która oprócz zagwarantowania zabezpieczenia w przyszłości pozwala na inwestycję własnych środków. Jest to rozwiązanie długoterminowe, gdzie umowa obejmuje okres najczęściej od 10 do 30 lat, choć wiele towarzystw oferuje także krótszy okres. W indywidualnym wariancie ubezpieczenia na życie część składki jest przekazywana na ochronę osoby ubezpieczonej, a w opcji z funduszem kapitałowym kierowana jest ona na fundusze kapitałowe, co pozwala powiększać zyski z polisy. Fundusze mają tutaj strukturę otwartą, która pozwala na inwestycję pieniędzy poprzez platformę internetową. Ubezpieczona osoba, bez względu na powodzenie inwestycji, ma zagwarantowaną konkretną sumę ubezpieczenia.

Aby wykupić polisę na życie z funduszem kapitałowym, należy być osobą pełnoletnią, oferowana jest dla osób w wieku od 18 do 65 lat, a jej głównym celem jest zapewnienie ubezpieczycielowi oszczędności i zbudowania kapitału w przyszłości. Wiele atrakcyjnych ofert ubezpieczeń na życie można znaleźć pod linkiem www.rankingubezpieczennazycie.pl

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym – zakres ochrony i wysokość świadczenia

Polisa na życie z funduszem kapitałowym oferuje pełną ochronę w wypadku śmierci ubezpieczonego, wtedy jego rodzina otrzymuje wsparcie pieniężne adekwatne do określonej sumy ubezpieczonego, na co ubezpieczyciel ma 30 dni. Jeśli zależy nam na szerszym zakresie ochrony i dodatkowych opcjach, które obejmują ochroną także inne zdarzenia życiowe, należy je wykupić.

Wysokość świadczenia jest uzależniona od wybranej sumy ubezpieczenia, przez co może obejmować zróżnicowane kwoty, różniące się od siebie nawet o kilkadziesiąt procent. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych możliwości finansowych, toteż u jednego będzie ona wynosić 30 000 zł, a u drugiego – 350 000 zł. Jest nam ono przyznawane nawet wtedy, gdy część środków zostanie utracona przez inwestycję, a gdy osiągniemy dzięki niej zysk – jego wartość wzrasta.

Ile kosztuje polisa na życie z funduszem kapitałowym?

Cena polisy na życie z funduszem kapitałowym uzależniona jest od wybrania konkretnej opcji ubezpieczenia, co jest indywidualną decyzją ubezpieczonego. Oprócz tego do tej ceny dolicza się także standardowe opłaty pobierane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, takie jak: administracyjna, dystrybucyjna, transakcyjna, za ochronę ubezpieczeniową i za zarządzanie. Uiszcza się składkowe wpłaty miesięczne, kwartalne, półroczne czy roczne.

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym – wyłączenia odpowiedzialności

Jak w każdym rodzaju ubezpieczenia, także i tutaj występują wyłączenia odpowiedzialności, czyli zakres sytuacji, kiedy świadczenie nie zostanie wypłacone, a obejmują one śmierć w wyniku działań wojennych i terrorystycznych, a także poprzez udział ubezpieczonego w bójkach, rozbojach i różnego rodzaju działaniach przestępczych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym, odwiedź stronę https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-zycie-z-funduszem-kapitalowym-na-czym-polega/126.html.

Zdjęcie główne: Michael Longmire/unsplash.com

Polecane artykuły
Rozwój i fundusze

Jak rozwijać umiejętności dziecka poprzez zabawę w planszówki - przewodnik dla rodziców

Odkryj, jak poprzez zabawę w planszówki możesz wesprzeć rozwój swojego dziecka. Poradnik dla rodziców zawiera praktyczne porady i strategie nauczania przez zabawę.
Czytaj więcej
Rozwój i fundusze

Jak efektywnie organizować swój czas wolny?

Czas wolny jest dla wielu z nas jednym z najważniejszych momentów w tygodniu. To czas, kiedy możemy zrelaksować się, odpocząć i zrobić coś dla siebie. Jednakże, często zdarza się, że marnujemy ten czas na bezproduktywne aktywności, które nie przynoszą nam żadnych korzyści. W tym artykule omówimy kilka sposobów, jak efektywnie organizować swój czas wolny.
Czytaj więcej
Rozwój i fundusze

Sposoby na skuteczne uczenie się - co pomaga w nauce?

W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na skuteczne uczenie się oraz produkty i suplementy, które pomagają w poprawie koncentracji i zdolności poznawczych.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *